UZAY, UZAYLILAR, KOZMOS ve KOZMONOTLAR SERGİSİ AAC’DE
Deniz Tokgöz

UZAY, UZAYLILAR, KOZMOS ve KOZMONOTLAR SERGİSİ AAC’DE

Teşvikiye’nin seçkin sanat galerilerinden Akyol Art Center ilginç bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanat dünyasının sevilen ismi Ayla Akyol‘un yönetimindeki Akyol Art Center‘de; sanatçı, sanatseverler ve basın mensuplarından oluşan kalabalık bir davetli topluluğunun huzurunda düzenlenen bir kokteylle açılışı gerçekleşen “Uzay ve Uzaylılar, Kozmos ve Kozmonotlar” sergisinde 43 sanatçıdan 43 eser yer alıyor.

İnsanoğlunun; evrenin ya da diğer bir adıyla kozmosun bir parçası olmasından dolayı, içinde bulunduğumuz dünya ve dünyalar ötesi kavramlar, uzay ve uzaylılar bilimadamlarının ve sanatçıların her zaman ilgi alanı olmuştur. Bilim adamları uzayı teknik açıdan incelerken, sanatçılar konuya hayal güçlerini katmışlardır.

43 ressam ve fotoğraf sanatçısı, uzay ve uzaylılara bakış açılarını kendi üslupları ile yorumluyorlar.

Sergide, aramızdan zamansız ayrılan Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Merhume Nazan Erkmen Hoca’nın “Uzaylı At, Uzaylı Maymun, Uzaylı Köpek” adlı eseri de bulunuyor.

Uzay ve uzaylılar, kozmos ve kozmonotlara ilişkin, sanatçıların farklı disiplinlerde oluşan eserlerinin yer aldığı sergi, Akyol Sanat Merkezi‘nde 8 Mart 2018 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık.

Akyol Sanat Merkezi

Şakayık Sokak Desen Ap. No: 17 D: 1 Teşvikiye – İstanbul

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment