Cem Karaca Bakırköy’de anıldı
Haberler

Cem Karaca Bakırköy’de anıldı

Cem Karaca Bakırköy’de anıldı

Haber: Necati MUMAY

Anadolu-Rock akımının öncü sanatçısı Bakırköylü Cem Karaca, ölümünün 13. Yılında Bakırköy’de kurucusu olduğu Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde (BASAD) düzenlenen törenle anıldı…

Cem Karaca’nın elinde doğup büyüyen ve yaşamına 36 yıl tanıklık eden manevi oğlu Gazeteci Genco Sabancı’nın özel albümünde bulunan ve kendi çektiği, daha önce yayınlanmamış 50 fotoğraftan oluşan sergi, BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi’nde sevenleriyle buluştu.

Bakırköy Belediyesi ve kurucularından olduğu BASAD’ın katkılarıyla hazırlanan serginin açılışı da aynı akşamı Genco Sabancı, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve BASAD Başkanı A. İlhan Gülek birlikte yaptılar. Başkan Kerimoğlu, Türkiye’nin sanatçı üreten ilçesi Bakırköy’den Türkiye’nin önde gelen sanatçısı Cem Karaca’yı vefatının 13. Yılında rahmetle andıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Cem Karaca büyük bir ses ve sanatçımızdı, kendisini erken kaybettik. Böyle bir gecede dostlarla hem şarkılarıyla hem de hiç yayınlanmamış ender fotoğrafları sergisiyle bir kez daha rahmetle anıyoruz”

Gazeteci Genco Sabancı ise, “Cem Karaca’nın yaşamına bire bir tanıklık etmiş bir kişi olarak, yaşamım boyunca, gerek kitabını yazarak gerekse fotoğraf sergileri açarak, manevi borcumu ödemek görevimdi diye konuştu.

Daha sonra Başkan Kerimoğlu, Genco Sabancı ve BASAD Başkanı A. İlhan Gülek, 50 özel fotoğraftan oluşan sergiyi açarak konuklarla birlikte gezdiler. Açılışın ardından BASAD Cafe’de sanatçı Çağatay Güngör ve Sebahattin Tandöğen birlikte mini konser vererek Cem Karaca’nın şarkılarını seslendirdiler.

Sergi, 16 Şubat akşamına kadar izlenime açık tutulacak. Yer: Bakırköy Kültür-Sanat Konağı BASAD Binası, İstanbul Cad. No:38 Bakırköy-İstanbul

Fotoğraflar: -Cem Karaca, ölümünün 13. Yılında düzenlenen bir etkinlikte anıldı… (Fotoğraflar: Genco SABANCI)

Leave a Comment