Sanat, Başkent Üniversitesi’nde
Haberler Ünlü Ressamlar

Sanat, Başkent Üniversitesi’nde

Başkent Üniversitesi 8.Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Karma Resim, Heykel, Seramik ve Fotoğraf Sergisi açıldı. Başkent Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen sergi,  Kültür Müdürü Özgür…

Başkent Üniversitesi 8.Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Karma Resim, Heykel, Seramik ve Fotoğraf Sergisi açıldı. Başkent Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen sergi,  Kültür Müdürü Özgür Yağcı ile Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanlarından Sibel Aktaş’ın katkılarıyla Hukuk Fakültesi Sergi alanında gerçekleşti. Sergi açılışına, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Adnan Tepecik, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Yağcı, Başkent Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İlknur Özen, Kültür Müdürü Özgür Yağcı sanatçılar ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılış konuşmasını gerçekleştiren Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Adnan Tepecik,  “Bu alan bizim açık sergi galerimiz. Burada her yıl 30-40 sergi  organize ediliyor. Öğrencilerimiz bu sergilerden yararlanır.  Bugün de çok değerli sanatçı arkadaşlarımızın katılımı ile  çok güzel bir sergi açıyoruz. Çalışmaların hepsi birbirinden güzel. Sergiye emeği geçen arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Daha sonra söz alan İlknur Özen ve Prof. Dr. Özcan Yağcı da sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, katılımcı sanatçılara katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Ardından hep birlikte sergiyi gezerek sanatçılarla eserleri hakkında sohbet ettiler.
Başkent Üniversitesi 8. Kültür ve Sanat Haftası kapsamında ayrıca II. Raku Çalıştayı, İletişim Fakültesi Medya Buluşmaları çerçevesinde de Rutkay Aziz söyleşisi gerçekleştirildi.

 

Karma sergiye  eserleriyle katılan sanatçılar şöyle :
Işık Çuhacıoğlu, Serdar Koç, A.Cevat Uğraş, Figen Aydoğmuş, Döndü Doğan, Emine Kasap Karakoç, Zekiye Tecim Tellioğlu, Füsun Özyıldırım, İbrahim Akıncı, Muteber Gönüllü, Siret Uyanık, Didar Ezgi Özdağ, Aziz Özdemir, Özgür Yıldız, Elvan Çelik, Serap Ünal, Recep  Peker Tanıtkan, Sibel Aktaş, Sibel Gobelgül, Hülya Yücel, Selma Aslantaş, Kım Youngmoon, Özdemir Esgin, Emel Gülçin Ülker, Mustafa Ali Kasap, Tülay Bayraktar, Hakan Hasusta, Münire Kaplan, İnci Akkar, Kamuran Yağcı, Özlem Kireçoğlu Yavuz, Canan Yılmaz Aydın, Gülbin Tuna, Ferdi Örter, Nurtaç Çakar, Füsün Ataoğlu, Birgül Ekinci, Burcu Arıcı Tüzün, Saliha Yücel, Dilek Demir, Tuncay Umay, Pervin Özen, Feyhan Bayık, Renate Böke, Fatma Nazan Özsaka, Nermin Kamışoğlu, Şerife Barıç, Semahat Bozkurt.

 

Haber Kaynağı : http://www.magazinname.com/sanat-baskent-universitesinde

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment