KASK SONBAHAR RALLİSİ
Deniz Tokgöz KASK

KASK SONBAHAR RALLİSİ

Klasik Araç Sporları Kulübü (KASK) tarafından düzenlenen, yılın son rallisi olma özelliği taşıyan Sonbahar Rallisi, 29 klasik aracın katılımı ile gerçekleşti. Ulu Önder Atatürk‘ün vefatının 81. yıldönümünde düzenlenen ralli programı, ATA‘ya saygı duruşu ve İstiklâl Marşı‘mızın okunması ile başladı. Kemer Country Club, Sarre Restaurant‘da yapılan kahvaltı sonrası klasik araçlar sıra ile start aldı. İlk olarak Bahçeköy yönünde seyreden klasikler, Karaburun’a ulaştılar. Burada verilen çay molasından sonra yeniden yollara düşen klasikler, sabah start aldıkları Kemer Country Club köy meydanında finish noktasına geldiler. Sarre Restaurant‘da yenen yemek sonrası ralli sonuçları açıklandı. Derece yapan pilot ve co – pilotlar kupalarını alırken, yarış görevlilerine plaketleri sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, KASK üyelerinden Şevki Gürerman anısına da etap düzenlenirken, merhumun eşi Duygu Hanım‘a da plaket ve kupa takdim edildi.

29 aracın katıldığı rallide 5 araç yarışırken, 24 araç da touring kategorisinde 104 km. yol katetti. Rallide, Kıvanç Dündar – Suat Ekmekçioğlu 5 kapı numaralı 1980 model MERCEDES-BENZ ile 1. lik kupasını kazandı. Yaman Besen – Zelin Toplar‘ın pilot ve co – plotluğunda 1 kapı numaralı 1960 model WW T1 2. olurken; Aylin Gökşin Sorguç – Alaz Albay yönetimindeki 2 kapı numaralı 1968 model MUSTANG 3. oldu.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Sosyal Medyada Paylaş!.
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Comment