K. MUZAFFER GENÇER’İN TABLOLARI VENEDİK KARNAVALI’NDA
Deniz Tokgöz

K. MUZAFFER GENÇER’İN TABLOLARI VENEDİK KARNAVALI’NDA

K. Muzaffer Gençer’ in ekspresyonist tarzdaki yapıtları her yıl düzenlenen Venedik Karnaval‘ında yer aldı.
Festival kapsamında Asmar Narimanbekova organizatörlüğünde gerçekleştirilen uluslararası sergi, Art Studio Loreta Larkina ‘ da 22 Şubat – 01 Mart 2019 tarihleri arasında sanatseverler ile buluştu.

 

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM]  Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmıştır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris, La Capitale Galerie’de 2 yapıtı mevcuttur. 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de  1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde 2 yapıtı mevcuttur. 3 karma sergisi olmuştur. Paris Art Shopping’in Paris Carrousel du Louvre  (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7 ,Amsterdam’da 1, Plovdiv’de 1, Berlin‘de  2, İtalya’da 2 karma ve yurtiçi, yurtdışında  toplam 200’den fazla sergiye  katılmıştır.  Tüyap – Artist 19-20-21 ve  24’de yeralmıştır  Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment