K. MUZAFFER GENÇER BİR KEZ DAHA ART SHOPPING’TE
Deniz Tokgöz

K. MUZAFFER GENÇER BİR KEZ DAHA ART SHOPPING’TE

Nişantaşı doğumlu Şair Ressam K. Muzaffer Gençer, 19-20-21 Ekim 2018 tarihlerinde 23. kez düzenlenen ve uluslararası çağdaş sanatçıları Louvre Müzesi‘nde biraraya getiren Art Shopping‘e 4. kez katıldı.

Louvre Müzesi Carrousel du Louvre Salonları’nda gerçekleşen uluslararası sergiye, dünyaca tanınmış Azerbaycan’lı  ressam Togrul Narimanbekov‘un kızı ünlü ressam Asmar Narimanbekova‘nın Galerisi Asmar Art‘dan katılan K. Muzaffer Gençer‘in fovizim etkisi görülen 8 adet ekspresyonist yapıtı yer aldı.
K. Muzaffer Gençer, “Paris Büyükelçimiz Sayın İsmail Hakkı Musa ve Saygıdeğer eşi Sayın Tülay Musa’nın yakın ilgileri ve sanata verdikleri önem beni çok duygulandırdı ve onurlandırdı. Ayrıca üyesi olduğum Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fıtrat Onger’in ziyaretleri ile beni yalnız bırakmayışı büyük destek oldu. Paris Carrousel du Louvre’ da Türk Ressamı olarak bulunmak beni çok mutlu etti. ” dedi.
K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM]  Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmıştır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris, La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de  1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde (2 yapıtı mevcuttur) 3 karma sergisi olmuştur. Paris Art Shopping’in Paris Carrousel du Louvre  (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7, Amsterdam, Plovdiv’de 1, Berlin‘de  2 karma ve yurtiçi, yurtdışında  toplam 200’den fazla sergiye  katılmıştır. Tüyap – Artist 19-20-21 ve 24’de yer almıştır.  Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. (6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır). İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

Leave a Comment