K. MUZAFFER GENÇER’İN PARİS’TE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI
Deniz Tokgöz

K. MUZAFFER GENÇER’İN PARİS’TE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer Dünya Kadınlar Günü’nü Paris Zoom Platformunda çeşitli ülke kadın sanatçılarıyla birlikte kutladı.
Online sergi ATN Derneği başkanı ünlü Azerbaycan’lı ressam Asmar Narimanbekova tarafından, 8 Mart 2022 Dünya Kadınlar Günü‘nde sadece kadın sanatçıların eserleri ile organize edildi.
K. Muzaffer Gençer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özgü resimleri ve şiirleri ile katıldığı platform için: “Dünyanın yarısı kadın ve insanlar kadınlardan doğuyor. Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi ve şiiriyle devam etti.
MUTLU OLMAK İÇİN
Duygularda başkalık
Gözlerde ışık
Kalplerde yumuşaklık
Gerek
İyi bakmak
Mutlu olmak için
Sevmek doyasıya
Var gücüyle
Cesaretle
Her şeyi herkesi her yeri
Ve aktarabilmek
Ve çok istemek
K. MUZAFFER GENÇER

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli ve 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4, Paris Corrado Bortone Galeri’de 1 ve La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021, Ekim 2021 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli)’de 7, Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 4 karma ve toplamda 250’den fazla sergiye katılmıştır. (Pandemi döneminde 24’ü on-line olmak üzere) Tüyap – Artist 19 – 20 – 21 – 24 ve İstanbul Art Show 1 – 2 de yer almıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011 – 2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Leave a Comment