INTERNATIONAL İSTANBUL CULINARY CUP 2019
Deniz Tokgöz

INTERNATIONAL İSTANBUL CULINARY CUP 2019

Aşçılar Derneği, 13 – 14 Nisan 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği International Istanbul Culinary Cup 2019‘ta ulusal ve uluslararası birçok tedarikçi firmayı aşçılarımızla aynı çatı altında buluşturdu. International Istanbul Culinary Cup 2019, Display ve farklı kategorilerdeki canlı yarışmalarda, profesyonel şefler, amatörler ve öğrenciler başta olmak üzere  pek çok yarışmacı adayını bir araya getirdi. Bugüne kadar Kahramanmaraş, Alanya ve Gaziantep Belediyeleri sponsorluğunda yöresel mutfak ve yemek kültürünü İstanbul’a taşıyan etkinlik bu yıl, Sokak Lezzetleri Tema Mutfağı ile yine dikkatleri üzerine çekti.

Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da dördüncüsü düzenlenen International Istanbul Culinary Cup 2019 yarışması, “Usta Şefler”, “Pastahane Şefleri” ve “Genç Şefleri” bir araya getirdi. Dünya mutfaklarındaki yeni gelişmeleri yakalamayı ve bu yarışmanın kalitesini bütün Türkiye ve dünyaya duyurmayı amaçlayan International Istanbul Culinary Cup 2019’da şefler, genç aşçılar ve aşçı adayları “Display” ve “Canlı” yarışma kategorilerinde yarıştılar.

Hijyen ödüllerinin de verildiği canlı yarışmalarda, her kategorinin ana sponsoru dereceye giren ilk 3 yarışmacıyı sürpriz hediyelerle ödüllendirdi. Yarışma sonrasında düzenlenen International Istanbul Culinary Cup 2019 Ödül Töreni’nde birinci, ikinci ve üçüncülere madalyalarının yanı sıra katılım belgeleri de takdim edildi. 2 gün süren etkinlikte Aşçılar Derneği, kuruluşunun 22. yılını kutlarken, Sokak Lezzetleri temalı fotoğraflar da sergilendi.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment