GAZETE KADINA DAİR”
Genel Haberler

GAZETE KADINA DAİR”

2016-04-17 (1)

Haber: Necati MUMAY

Türkiye’nin ulusal ilk kadın gazetesi yayınlanmaya başladı. 15 günde bir çıkacak gazete Türkiye ve KKTCde aynı anda bayilerde satışta olacak. Gazetenin tanıtımı amacıyla Taksim Intercontinantel Hotel’de gece düzenlendi. Yemekli programda defileden müziğe çeşitli etkinlikler izlendi…

VAR MISINIZ?

Çeşitli STK’lardan tanıdığımız başarılı sanatçı Zambak Karabay, kadının sesi olacaklarını vurgulayarak

kadınlara şöyle seslendi: Türkiye’nin ilk ulusal gazetesi olarak tanıtım gecemizi Intercontinantel Otel’de birçok sanatçı, basın mensubu, bakan, cemiyet mensupları ve dostlarımızla birlikte yaptık. Kadın olmak kolay değil, hele ideallerinin peşinde koşan, kendi başına ayakta durmaya çalışan bir kadın olmak çok daha zor! Bunu duyurmak, her şeye rağmen kadının sesi olmak, haksızlıklara karşı gelmek için çıktığımız bu yolculukta bizimle yan yana yürümeye var mısınız?

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yasemin Gören, gazete olarak Türkiye’de kadın olmanın zor olduğu, kadının sesi olarak, haksızlıklara karşı gelmek için yola çıktıklarını ifade ederek, “Ülkemizde kadına ait her türlü sıkıntıların üzerine cesaretle giderek toplumda ikinci sınıf görülen tüm kadınların yanında yer alacağız” dedi. Gören sözlerini şöyle sürdürdü:

Gazete Kadına Dair olarak ilk sayımızda ilgi çeken, Türkiye’de şu ana kadar hiç gündeme gelmeyen, unutulmuş, örtbas edilmiş kadınlarla ilgili haberleri gündeme taşıdık. Gazeteyi diğer basın organlarından ayıran en temel özellik ise siyasi olmaması, Türkiye’de kadına dair tek gazete olması. 16 sayfa tamamı renkli, pırıl pırıl baskısı ile bundan böyle her 15 günde bir tüm Türkiye ve KKTC’de bayilerde okuyucularımızla buluşacağız”

Fotoğraflar: Gazete Kadına Dair’in yayın hayatına başlaması nedeniyle düzenlenen tanıtım gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Programda defileden müziğe çeşitli etkinlikler yer aldı…

2016-04-17 (2) 2016-04-17 (3) 2016-04-17 (4) 2016-04-17

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment