ŞİİRİN SEYRİ
Deniz Tokgöz

ŞİİRİN SEYRİ

Eskiden yeni olarak kabul edilen, yenilerde ise unutulan ‘şiir sergisi‘; şiirin her şey olduğu ve şiirin her yerde olabileceği düşüncesiyle yeniden açıldı. Yeşim Cimcoz Yazıevi‘nde Haydar Ergülen‘in yıllardır yürüttüğü “şiir yazma atölyesi”nin ürünleri bu etkinlikte sergileniyor. Bir tür ‘şiir bienali’ de sayılabilecek bu girişim, şiirin farklı, yaratıcı sergileme biçimleri yanında, gösteri, okuma, dinleti, panel, konuşma, söyleşi ve tartışmalarıyla organik bir ruh kazanıyor. 30’u aşkın şair, şiir yazarı, şair adayı, heveslisi ve destekçisinin bir araya gelerek oluşturdukları sergi ve belirli tarihlerde düzenlenecek olan atölyeleriyle birlikte 1-31 Aralık tarihleri arasında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Haydar Ergülen ve Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezinin katkılarıyla, Ayça Erdura‘nın koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlikte;  Ayşecan Kurtay kreatörlük, Tolga Kılıç ise art direktörlük görevlerini üstlenirken, sosyal medya ve görsel videolar ise  Nihal Başgöl tarafından hazırlandı.

Ersan Erdura, Bilgen Bengü, Coşkun Demir ve Melike Demirağ seslendirdikleri sevilen şarkılarıyla konuklara unutulmaz dakikalar yaşattı. Haydar Ergülen, Murat Köz, Orhan Alkaya ve Tuğrul Tanyol konuşmacı olarak yer aldıkları panelle izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Şiirin Seyri Şiir Sergisi, 31 Aralık 2018 tarihine kadar Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi‘nde çeşitli gün ve saatlerde atölye çalışmaları ile sürecek.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment