SANAT HER YERDE
Deniz Tokgöz

SANAT HER YERDE

“Sanat Her Yerde” karma resim sergisi Ulugöl Otomotiv Showroom’unda açıldı.

Serginin küratörlüğünü üstlenen Esma Bayraktar açılış konuşmasında; “Sanat emekle, sevgiyle, destekle ve ilgiyle büyür, gelişir. Sanatın ruhumuzu iyileştirici özelliği, birleştirici gücü ruhumuza güzellik ve mutluluk katar. Kurumların, yönetimlerin sanata destek vermesi, sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Son zamanlarda sanata destek veren kurumve kuruluşların artması sanat adına umut verici ve sevindirici bir durum. Bu düşünceyle, otomotiv dünyasının iki ünlü markasının Türkiye Distribütörü olan Ulugöl Otomotiv sanata destek vererek Ataşehir’de bulunan merkez binası Ulugöl Plaza’da mini sanat galerisi açıyor. Sanata verdikleri destekten dolayı, Ulugöl Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Ulugöl’e ve Yeşim Teoman’a teşekkür ederim.” sözlerine yer verdi.

Oldukça kalabalık bir davetli topluluğun katılımı ile gerçekleşen açılış kokteylinde; katılımcılara teşekkür belgeleri verilirken, Ulugöl Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Ulugöl‘e Ressam Hayriye Kuran tarafından bir tablo hediye edildi. Sergi açılışında davetlilerin yanı sıra basın mensupları da yer aldı.

30 sanatçıdan 46 eserin bulunduğu serginin, 26 Haziran 2018 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacağı belirtildi.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment