SAKÜDER’DEN 30 AĞUSTOS SERGİSİ
Deniz Tokgöz Saküder

SAKÜDER’DEN 30 AĞUSTOS SERGİSİ

30 Ağustos Zafer Bayramı‘nın 100. Yılı Anısına, Saküder kuruluşunun 17. yılında düzenlemiş olduğu Uluslararası İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışı ve Saküder 2022 Onur Ödülleri takdim töreni 2 Eylül 2022 saat 18:00’de İstanbul Dolmabahçe Milli Saraylar Saray Koleksiyonları Müzesi‘nde basın ve davetliler huzurunda yapıldı.

Uluslararası İstanbul Sanat Buluşması Resim Sergisinin açılış öncesi düzenlenen ödül takdim töreninde Saküder 2022 17. Yıl Onur Ödülleri; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Beşiktaş Belediye Başkanı  Rıza Akpolat, SODEV Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Aksoy, Prof. Dr. Nüzhet Kutluğ, Ressam Bahar Özkaya ve Ressam K. Muzaffer Gençer’e takdim edildi.

Sergide; Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Irak ve Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya, Mersin, Kocaeli, Diyarbakır, Balıkesir, Bursa, Muğla ve Manisa’dan 77 ressam sanatçının eserleri sergileniyor.

Saküder Başkanı Ali Eser; yaptığı konuşmasında “Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan Saküder olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür. Saküder; ressamın fırçası, yazarın kalemi, müziğin sesi, kısaca sanatçının çığlığı olmak için var olmaya devam edecektir. 2 Eylül 2022’de saat 18:00’da İstanbul Dolmabahçe Milli Saraylar Saray Koleksiyonları Müzesi’nde açılan  sergimiz, 8 Eylül 2022 akşamına kadar İstanbul’da yaşayan ve o tarihlerde İstanbul’a seyahate gelen tüm sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.” dedi.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment