RENKLERİN DOKUSU & K. MUZAFFER GENÇER
Deniz Tokgöz

RENKLERİN DOKUSU & K. MUZAFFER GENÇER

The Green Park Bostancı Hotel, K. Muzaffer Gençer‘i “Renklerin Dokusu” adlı kişisel sergisi ile konuk ediyor. Sergide, sanatçının canlı renkleri ve özgün desenleri ile dikkat çeken 36 ekspresyonist eseri yer alıyor. Düzenlenen kokteylle açılan sergi, 15 Mart 2019 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık.

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM]  Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmıştır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris, La Capitale Galerie’de 2 yapıtı mevcuttur. 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de  1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde 2 yapıtı mevcuttur. 3 karma sergisi olmuştur. Paris Art Shopping’in Paris Carrousel du Louvre  (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7 ,Amsterdam’da 1, Plovdiv’de 1, Berlin‘de  2, İtalya’da 2 karma ve yurtiçi, yurtdışında  toplam 200’den fazla sergiye  katılmıştır.  Tüyap – Artist 19-20-21 ve  24’de yeralmıştır  Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment