REKREASYON DERNEĞİ GENEL KURULA HAZIRLANIYOR
Deniz Tokgöz

REKREASYON DERNEĞİ GENEL KURULA HAZIRLANIYOR

22 Kasım 2023 Çarşamba günü İstanbul, Kadıköy Deniz Otel’de düzenlenen yemekli toplantıda bir araya gelen Rekreasyon Derneği üyeleri hasret giderirken; Ocak ayındaki Genel Kurul’da Süreyya Oskay başkanlığında adaylığını koyacak yeni yönetim kurulu üyelerinin sunum yaptığı verimli bir çalışma gerçekleştirdiler.

Toplantıya geçirdiği bir kaza dolayısıyla katılamayan 2020 yılından beri 2 dönem, 4 yıldır Rekreasyon Dernek başkanlığını yürüten Harika Ören ‘’Üyelerimizle birlikte güzel sanatların çeşitli dallarında çalışmalar yaparak, etkinliklerimizle çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek verirken; akademisyen üyelerimizin katkılarıyla, üniversitelerde düzenlenen REKREASYON ARAŞTIRMALARI Kongrelerinde 65 yıldır sahada çalışmanın tecrübesiyle yer almakta; pandemi dolayısıyla iki buçuk yıl interaktif sonrasında sınırlı olarak yürütmek zorunda kaldığımız etkinliklerimize Eylül ayı itibariyle yeniden başlamış bulunmaktayız.

Toplumsal sorumluluk, gönüllülük, katılımcılık, üretkenlik ve kültürel değerler derneğimizin başlıca hedeflerindendir. ‘’dedi ve Genel Kurul ve 100. Yıl sergi hazırlıklarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

1959 yılında Lerzan Bengisu hanımefendi ve 10 arkadaşı tarafından İstanbul’da ‘’Rekreasyon Cemiyeti’’ olarak kurulan Rekreasyon Derneği; yurt genelinde akademisyenler ve sanatçılardan oluşan 125 üyesiyle çalışırken 65 yıla dayanan tecrübesiyle Atatürk İlkeleri doğrultusunda Rekreasyon bilincini yaymaya devam ediyor.

Yeni Cumhuriyet’in aydınlık yüzünü yansıtan en eski derneklerden biri olan Rekreasyon Derneği sanatçı üyeleriyle 12-18 Aralık 2023 tarihlerinde; Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında CUMHURİYET KADIN DEVRİMİDİR isimli sergi etkinliğini İstanbul Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi Galeri Maltepe’de İZİNDEYİZ! Diyerek hayata geçiriyor.

Haber: Deniz Tokgöz

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment