Pervin Özen’den şehitlerimiz anısına tablo
Haberler

Pervin Özen’den şehitlerimiz anısına tablo

 Son dönemin popüler ressamlarından Pervin Özen artan şehit haberlerinden duyduğu acıyı tablosuna yansıttı. Pervin Özen her gün şehitlerimizin haberleri…
Pervin Özen’den şehitlerimiz anısına tablo

Son dönemin popüler ressamlarından Pervin Özen artan şehit haberlerinden duyduğu acıyı tablosuna yansıttı. Pervin Özen her gün şehitlerimizin haberleri ile uyanıyor ve derin üzüntülere boğuluyoruz. Türk halkı olarak tek bayrak tek millet olmamız gerekirken dış güçlerin ülkemizi bölme çabalarına göğüs geren kahraman mehmetçiklerimiz ve polislerimiz için duygularımı anlatan bir tablo ile onları yaşatmak istediğim için bu tabloyu yaptığını açıkladı.

pervin-ozen-mehmetcik

Pervin Özen “Şimdi birlik olma ve yaraları sarma zamanı.Herkes elinden geldiğince taşın altına elini koymalı. Sanatçılar sanatları ile, maddi gücü maddiyatları ile,herhangi bir imkanı olmayan ise yüreği ile şehitlerimize ve ailelerine destek olmalı , onların bıraktıkları mirasa sahip çıkmalıdır” dedi.

Pervin Özen’in şehitlerimizin anısına yaptığı bu tablo 29 Ekim 2016 Antalya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet ve Demokrasi Sergisinde Türk halkı ile buluşacaktır.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Leave a Comment