NİLART, “SEVGİLİYE MEKTUPLAR” ile AÇILDI
Deniz Tokgöz

NİLART, “SEVGİLİYE MEKTUPLAR” ile AÇILDI

Kadıköy’ün yeni sanat galerisi NİLART, “Sevgiliye Mektuplar” adlı karma sergi ile sanat dünyasına merhaba diyor. NİLART işletmecisi Nilgün Karatopraklı ve Ressam Harika Ören tarafından organize edilen sergide; 10 katılımcıdan 29 eser-mektup yer alıyor.

Sanat, edebiyat ve basın dünyasının ilgi gösterdiği sergiye eser ve mektuplarıyla; Ayten Akgürbüz, Eyüp Büyükbostancı, Harika Ören, Nilgün Karatopraklı, Recai Oktan, Sevgi Ünal, Şahnaz Yılmaz, Ülkü Cılızoğlu, Vuslat Karatopraklı Seçkin ve M.Yahya Efe katıldılar.

Sanatsal ve edebi yaratıcılığını ortaya koymak isteyenler için’’ SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ dedik; 15 Şubat 2020’de sevgimizi mektuplara dökerek, desenleyerek, şahlandıralım istedik.
SEV-Gİ iki heceli ama kocaman bir sözcük. İçine neleri, kimleri almaz ki. Öylesine yüce gönüllüdür ki, hayallerimiz, aşklarımız, özlemlerimiz renkli bir yumak gibidir, içinde.
SEVGİLİ… Sevgili Eşim, Sevgili karım, Sevgili kocam, Sevgili kızım, Sevgili oğlum, Sevgili evladım, Sevgili annem, Sevgili babam, Sevgili kardeşim, Sevgili torunum, Sevgili dostum… Başlıklarıyla gönül çelenlerimize yarenlik eder.” diyen, serginin organizatörlerinden Ressam Harika Ören, sanat ve edebiyatı bir araya getiren “Sevgiliye Mektuplar” sergisinin 22 Şubat 2020 tarihine kadar NİLART‘ta sanatseverlerin ziyaretine açık olduğunu belirtti.

NİLART

Duatepe Sok. No: 4 Yeldeğirmeni – Kadıköy

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment