NAZAN AKPINAR OKURLARI İLE BULUŞTU
Deniz Tokgöz

NAZAN AKPINAR OKURLARI İLE BULUŞTU

Nazan Akpınar, kitabının imza gününde okurları ile buluştu. Adalı Ressam, Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği Başkanı Nazan Akpınar bir süre önce çıkan kitabı “Anıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” için düzenlenen imza gününde, kitabını okurları için imzaladı. Ressam Ayla Akyol‘un sahibesi olduğu Akyol Art Center‘de düzenlenen imza gününde, yazarın ailesi, dostları ve basın mensupları hazır bulundu.

Yazar kitabında; doğumundan bugüne yaşantısının uzun bir dönemini geçirdiği ve yıllar içerisindeki değişim sürecine tanıklık ettiği Büyükada ile ilgili çocukluk ve gençlik anılarını paylaşıyor. Ada’nın en güzel yılları, insanları, bakir toprağı ve doğanın en bozulmamış halini tarihin akışı içinde, çocukluk ve gençlik yıllarından itibaren belleğine kaydetmiş olan yazar, bir dönemin Büyükada’sını anılarımızı zenginleştirecek fotoğraflar eşliğinde anlatıyor.

Akpınar‘ın halen yaşamakta olduğu Nizam Evler Sonu Mahallesi’nin 50’li yıllar ile 70’li yıllar arasındaki döneminin hikayesi ve sakinleri üzerine kurguladığı kitap “Anıların İzinde Büyükada’ya Yolculuk” keyifle okunacak bir belge niteliği taşıyor.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment