Medeniyetler Şehrinde Sanat Karma Sergisi
Deniz Tokgöz Genel

Medeniyetler Şehrinde Sanat Karma Sergisi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve Perce ART tarafından organizasyonu yapılan “Medeniyetler Şehrinde Sanat karma Sergisi” ile 2021 – 2022 sergi sezonu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır’da sanatseverleri ağırladı. Serginin açılışını DBB Kültür Sanat Daire Başkanı Ali Çelik yaparken, Küratörlüğünü Ece Arman ve Pervin Özen’in üstlendiği tabiat temalı serginin amacının, bireysel ve toplumsal olarak doğaya karşı daha duyarlı olmak gerektiği konusundan yola çıkılarak hayata geçirildiği belirtildi. Sergiye İstanbul, Ankara, Antalya, İskenderun, İzmir, Gaziantep, Bodrum ve Diyarbakır’dan 44 sanatçı 54 eserle katıldı.

Sanatçılar sergi dışında, medeniyetler şehri Diyarbakır’ın tarihi yerlerini de görme fırsatı buldu. Sergi küratörleri Ece Arman ve Pervin Özen” Diyarbakır’da bize büyük bir misafirperverlik ve sevgi gösteren dostlarımıza teşekkür ederiz. Her şey mükemmeldi ve güzel anılarla dönüyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Sitemiz İmtiyaz Sahibi ve serginin küratörlerinden Pervin Özen, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Dairesi Başkanı Ali Çelik’e bir eserini hediye etti.

Açılışında folklor ekibinin bir gösteri yaptığı sergi, 11 Kasım 2021 tarihinde sona erdi.

Haber: Deniz Tokgöz

Sosyal Medyada Paylaş!.
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Comment