KOK, CUMHURİYET RALLİSİ FINISH & ÖDÜL TÖRENİ
Deniz Tokgöz Magazin

KOK, CUMHURİYET RALLİSİ FINISH & ÖDÜL TÖRENİ

Cumhuriyet Rallisi 29 Ekim’de Abant Lotus Hotel’de finish yaptı…

Uluslararası klasmanda 2017 yılının son rallisi olarak Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) A Grubu Etkinlik kategorisinde düzenlen Cumhuriyet Rallisi, 28 – 29 Ekim 2017 tarihlerinde NG Bedesten AVM’den başlayarak Sapanca ve Bolu çevresinde yapıldı. Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği Cumhuriyet Rallisi, 30 araç katılımıyla yine sıra dışı bir ritüel yaşattı. Ralliye katılan en eski araç 1957 model ile VW Karman Ghia oldu.

Ralli için klasik araçlar, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü NG Bedesten’den start alarak Bolu’ya doğru yola çıktılar. Rallinin ilk durağı olan Göynük’te, Belediye Başkan Yardımcısı ve yörenin çocukları tarafından karşılanan Klasik Otomobil Kulübü Yetkilileri ve katılımcılar, çocuklara ay yıldızlı balonlar ve Türk bayrakları hediye ettiler. Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet Rallisi ismine yakışacak şekilde her detayda yer alan Türk bayrağı ile al renginin hakim olduğu görsel bir şölen sunan etkinlikte, davetliler de sürücüler kadar heyecan dolu dakikalar yaşadılar.

Göynük’teki molanın ardından rekabete kaldıkları yerden devam etmek için yola çıkan katılımcılar birinci gün finish’ini VonResort Abant’ta yaptılar. Yıl boyunca Bahar ve Batı Anadolu Ralli’lerinde yarışan katılımcılar yarışlardaki iddialarını sürdürmek  için kıyasıya mücadele ettiler.

Ralli ikinci gününde ise Von Resort Abant’tan start aldı. İlk molasını Kartaltepe Boutique Hotel’de veren katılımcılar, 10.Yıl Marşı ve muhteşem 29 Ekim temalı süslemeleri ile karşılandılar. Mola sonrası rekabete kaldıkları yerden devam eden Ralliciler eşsiz sonbahar manzaraları ve dopdolu bir programla son derece keyifli 2 gün geçirerek, 29 Ekim 2017 Pazar akşamı Lotus Hotel’de finish yaptılar.

Finish’in ardından gerçekleşen Cumhuriyet Balosu ile son bulan etkinlikte, gala yemeği eşliğinde yarış sonuçları açıklandı ve dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Genel Klasman ödülleri, 3.’lükte Pilot Hasan Tunç – Co-Pilot Taylan Kaan Şakar, 2.’likte Pilot Elif Şakar – Co-Pilot Murat Şakar, 1.’likte ise Pilot Sinan Evman – Co-Pilot Zeki Baştürk’e verildi.

Türk Otomobil Sporlarında kadın katılımın en fazla olduğu bilinen disiplin olan Klasik Ralli’de, ikinci gün ilk etapta TOSK (Türk Otomobil Sporlarında Kadın) Özel Etabı düzenlendi. Tüm ralli boyunca bir çok ödülü alan Elif Şakar TOSK Özel Etabında 1.’lik ödülünü alırken, 2.Aylin Özbakır, 3. ise Burcu Yıldız oldu.

Sezonun en son yarışı olan Cumhuriyet Rallisi sonuçları Türkiye Klasik Otomobil Rallisi şampiyonlarını da belirledi.

Klasik Otomobil Kulübü Hakkında;

Klasik Otomobil Kulübü 1990 yılında bir avuç Klasik Otomobil meraklısının bir araya gelerek kurduğu, bu günlerde ise üye sayısının 400´ü aştığı bir kulüptür. Kulübün amacı; otomobillere, bilhassa döneminde belirli özelliklere sahip olan ve artık caddelerde sıkça görülmeyen klasikleşmiş araçlara ilgi duyan, bunları korumak ve tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraşı gösteren ve bu doğrultuda fikir alışverişinde bulunmak isteyen insanların bir araya gelmelerini sağlamaktır. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin;

www.klasikotomobil.org.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment