KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETE HAYIR SERGİSİ AÇILDI
Deniz Tokgöz

KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETE HAYIR SERGİSİ AÇILDI

Kadına ve Çocuğa Şiddete Hayır” proje sergisi; Küratör, Ressam Ülkü Cılızoğulu‘nun, her biri alanında etkili 25 ressamla bir araya gelerek kadına ve çocuğa şiddete karşı çıktıkları bir etkinliktir. Özellikle daha önce Anadolu ve Çağlayan Adliyelerinde açılan sergiler basın ve ilgili makamlar tarafından takip edilerek, ilgiyle izlenmişlerdi.

Küratörlüğünü Ressam Ülkü Cılızoğlu‘nun yaptığı Kadına ve Çocuğa Şiddete Hayır!” Sergisi 25 Kasım 2022 Cuma günü Saat: 14.00‘da Sarıyer Belediyesi Hizmet Binasında sanatseverlerle buluştu.

Konuyla ilgili duygularını tuvallerine yansıtan sanatçıların; şiddet görüp, en yakınları tarafından öldürülen, kesilen, yakılan; hakları gasp edilen kadınlarımız için, insanca duygularını renk ve desenleriyle anlattıkları; rızası alınmadan küçük yaşta evlendirilen, başlık uğruna kendilerinden büyük erkeklerle yaşamaya mahkum edilen, beşik kertmesiyle başı bağlanan; baskı gören, kızlarımız, analarımız için insanca duygularını renk ve desenleriyle, özgün bir biçimde akrilik, yağlıboya, kolaj, karışık teknik ile tablolarına yansıttıkları bir sessiz haykırış sergisidir.

Basın Danışmanlığını Harika Ören’in, Organizasyon Danışmanlığını Mert Kocatepe‘nin yaptığı sergi; kimi, atölye sahibi, kimi öğretmen, kimi yazar, kimi basın görevlisi olup, resim sanatına gönül veren sanatçılarla; kadına şiddete isyanın gündemde tutulması dolayısıyla sürdürülebilir yeterli önlemlerin alınmasının hatırlatılması amacını taşımaktadır.

Düzenlenen kokteylle Ispatakule Rotary Kulüp ve Uluslararası İş İnsanları ve Diplomatlar Birliği sponsorluğunda açılan sergide, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve serginin küratörlüğünü üstlenen Ülkü Cılızoğiu‘na birer plaket takdim edildi. Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ve Kültür Müdürü Filiz Coşkun‘un da açılışında hazır bulunduğu sergi, Sarıyer Belediyesi Maslak Hizmet Binası‘nda 2 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment