Kadın ve çocuk Hayatın Neresinde?
Haberler

Kadın ve çocuk Hayatın Neresinde?

Basında Yayınlanan Haber

 

Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği ve Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Kadın ve Çocuk Hayatın Neresinde” temalı etkinlikte, çocuk istismarı, çocuk gelinler, kadına yönelik şiddet konusuna dikkat çekildi. Bu kapsamda Yapımcılığını Sami Dündar’ın üstlendiği “Halam Geldi” filmi gösterildi.

Etkinliğe CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Yalova Büyükşehir Belediye Başkanı Vefa Salman ve Gazeteci ve TV Programcısı Tayfun Talipoğlu hazır bulundu.

 

Yalova Uygulama otelinde gerçekleşen etkinlik kapsamında “Geçmişten Günümüze Anadolu Kadınları” konulu resim sergisi ve “Halam Geldi Film Gösterisi”nin ardından filminin başrol oyuncusu Miray Akay, Yönetmen Erhan Kozan ve Yapımcı Sami Dündar’ın söyleşi gerçekleşti.

 

 

Ayrıca “Geçmişten Günümüze Anadolu Kadını” adlı Uluslararası Karma Resim Sergisi de program kapsamında açıldı. Birbirinden değerli eserlerin yer aldığı sergiye katılımcıların ilgisi ilgi yoğun oldu.

Sergiye Hüzün Yücel, Pervin Ozen, Nermin Kamışoğlu, Nazan Eksen Pauwels, Fatma Nazan Özsaka, Mustafa Kılıç, Arif Tan, Ramise Bayramoğlu resimleri ile destek verdiler.

Sosyal Medyada Paylaş!.
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Comment