K.MUZAFFER GENÇER’İN TABLOLARI   PARİS ULUSLARARASI SERGİDE
Deniz Tokgöz

K.MUZAFFER GENÇER’İN TABLOLARI PARİS ULUSLARARASI SERGİDE

  Şair, ressam K. Muzaffer Gençer‘in dört ekspresyonist tablosu Paris’te sergilendi. Paris Corrado Bortone Galerie‘de İtalyan, Azerbaycan ve Gürcistan’dan da katılan sanatçıların eserleriyle uluslararası düzenlenen sergi, 21-27 Eylül 2020 tarihlerinde devam etti.
  22 Eylül 2020 tarihinde günün koşullarına göre açılış kokteyli yapıldı. K. Muzaffer Gençer‘in de tek Türk sanatçı olarak eserleriyle bulunduğu sergiye, çoğu sanatçı da salgın nedeniyle katılamayıp eserleri ile yer aldı.
  Fransa’da  ünlü Azerbaycan’lı Profösör Ressam Asmar Narimanbekova ile İtalya’dan Art Studio sahibi Loreta Larkina ,Sanat Eleştirmeni Giuseppina Pecorarro ve George Gugushvili ‘nin organize ettikleri sergiye katılan K.Muzaffer Gençer; “Daha önce Paris’te 15 kez çeşitli sergi ve fuarlara katıldığım halde, bu kez pandemi nedeniyle gidemediğim uluslararası bir sergide tek Türk ressam olarak tablolarımın sergilenmesi beni çok mutlu etti. Bu serginin düzenlenmesinde büyük katkıları olan Sn. Asmar Narimanbekova‘ya teşekkür ediyorum.” dedi.
K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

  İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli)’de 7, Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 3 karma ve toplamda 250’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1 – 2 de yeralmıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un” Resim Yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

Leave a Comment