K.Muzaffer Gençer Yapıtları Paris’te “Kadınlar ve Bahar” İçin
Deniz Tokgöz

K.Muzaffer Gençer Yapıtları Paris’te “Kadınlar ve Bahar” İçin

Şair – Ressam  K. Muzaffer Gençer‘in soyut ekspresyonist 3 eseri, Paris’te Uluslararası Sanatçıların eserleriyle birlikte  baharı karşıladı.

8 Mart 2023 Dünya Kadınlar Gününde açılışı yapılan “Souffle de Printemps” uluslararası sergi 18 Mart 2023  tarihine kadar izlendi.

ATN Derneği Başkanı Azerbaycan’lı Ressam  Asmar Narimanbekova tarafından düzenlenen etkinliğe Azerbaycan, Fransa ve Türkiye’den sanatçılar katıldı.

Maison de la Vie Quartier Latin” de Dünya Kadınlar Gününde açılışı yapılan Uluslararası Sergide hem Kadınlar Günü, hem de baharın gelişi kutlandı…

K. Muzaffer Gençer : “Kadınlar da, Bahar da, Sanat da güzeldir.” dedi.

 

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 5, Paris Corrado Bortone Galeri’de 2 , La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 ve Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli, Atina)’da 8, Hollanda –  Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 5 ,ABD – New York’da 1 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere) Tüyap – Artist 19 – 20  -21 – 24 ve İstanbul Art Show 1 – 2 de yer almıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment