K. Muzaffer Gençer Yapıtı Action Art Piraeus UNESCO ‘da
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Yapıtı Action Art Piraeus UNESCO ‘da

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer‘in soyut ekspresyonist eseri “Boğaz Köprüsü”  Piraeus – Greece‘de UNESCO tarafından hem tiyatroda hem de dijital olarak sergilendi.

Teması  “SEA SPEAKS TO THE SOUL” olan Uluslararası Sanat Hareketi Sergisi , Piraeus Municipal Theater‘da 25 – 29 / 5 / 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi  ve dijital olarak da gösterildi.

K. Muzaffer Gençer: – Boğaz Köprüsü yapıtımın  UNESCO  tarafından düzenlenen Uluslararası Sanat Hareketi Etkinliğinde yer alması ve dijital olarak da gösterilmesi benim için çok önemliydi…. Sevinçliyim…. –  dedi.

K.MUZAFFER GENÇER KİMDİR? 

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM]  Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir.

Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde  (3 yapıtı mevcuttur)  5, Paris Corrado Bortone Galeri’de 2, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3, Paris UNESCO (UCA) 2 ve Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021, Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.

Yunanistan  (Komotini, Selanik, Midilli, Atina, Piraeus)’de 9,  Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya – Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 5 ,ABD – New York’ta 1 karma  ve toplamda  300’den fazla sergi ve fuarlara  katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere) Tüyap – Artist 19 – 20 – 21 – 24 ve İstanbul Art Show 1  -2 de yer almıştır.

Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. (2011 – 2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

  

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment