K. Muzaffer Gençer Tablosu, Paris UNESCO “Barış İçin Sanat”a Katıldı
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Tablosu, Paris UNESCO “Barış İçin Sanat”a Katıldı

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer eseri, “UNESCO Community Association (UCA)”  tarafından gerçekleştirilen, Kültürlerin Ve Geleneklerin Kavşaği  (Carrefour des cultures et des traditions) adlı Uluslararası sanat etkinliğinde yer aldı. Barış İçin Sanat (l’Art pour la Paix) olarak 5 Kasım 2021 tarihinde organize edilen sanat etkinliğine çeşitli ülke sanatçıları katıldı.
K. Muzaffer Gençer, “Pandemi nedeniyle gidemedim. Kültürlerin ve Geleneklerin Kavşağı temalı UNESCO Community Association‘ın düzenlediği Barış için Sanat olayında benim de bir eserimin olması çok mutluluk verici. BARIŞ iÇİN SANAT her zaman var olsun.” dedi.

K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli ve 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4, Paris Corrado Bortone Galeri’de 1 ve La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 2 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli)’de 7, Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya – Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 4 karma ve toplamda 250’den fazla sergiye katılmıştır. (Pandemi döneminde 24’ü on – line olmak üzere) Tüyap – Artist 19 – 20 – 21 – 24 ve İstanbul Art Show 1 – 2 de yer almıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011 – 2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbulun” resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

Leave a Comment