K. MUZAFFER GENÇER SERGİSİ “ONDA BİRÇOK RENK VAR”
Deniz Tokgöz

K. MUZAFFER GENÇER SERGİSİ “ONDA BİRÇOK RENK VAR”

The Green Park Bostancı Hotel Sanat Galerisi; K. Muzaffer Gençer‘i yeni kişisel sergisi “Onda Birçok Renk Var” ile konuk ediyor. Sanatçının ailesi, dostları, basın mensupları ve sanatçılardan oluşan oldukça kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile açılan sergide sanatçının 42 ekspresyonist eseri ile eğitim verdiği torunları Kıvanç Güner ve Gurur Güner’in de 3 tablosu yer alıyor. K. Muzaffer Gençer‘in yeni kişisel sergisi sevgi ile sürdü. “Onda Birçok Renk VarThe Green Park Bostancı Hotel Sanat Galerisi‘nde 2 hafta süre ile sanatseverlerin ziyaretine açık.

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım, resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.
Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.
Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli)’de 7, Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya – Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 3 karma ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap – Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1 – 2 de yeralmıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.
İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Sosyal Medyada Paylaş!.
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Comment