K. Muzaffer Gençer Louvre Müzesi Art Shopping’de
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Louvre Müzesi Art Shopping’de

Ressam, Şair K. Muzaffer Gençer, Paris Louvre Müzesi‘nde bu yıl 24. kez düzenlenen Art Shopping‘e 5. kez katıldı.

Uluslararası çağdaş sanatçıları, galerileri, koleksiyonerleri ve sanatseverleri biraraya getiren Art Shopping, bu kez de sanatta varılan son noktayı gözler önüne serdi.
24 Mayıs 2019’da ünlü ressam Asmar Narimanbekova‘nın galerisinden, fovizm etkisi görülen ekspresyonist ve soyut tarzdaki 8 eseri ile katılan K. Muzaffer Gençer‘i üyesi olduğu Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Demir Fıtrat Onger de yalnız bırakmadı.
K. Muzaffer Gençer, “Paris’te olmak, Louvre’de olmak, dünya sanatçıları ile olmak, bana çok iyi geliyor. Sanatı seviyorum.” dedi.
K. Muzaffer Gençer‘in, 13.06.2019 tarihinde SAKÜDER’in Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “Anadolu’dan Esintiler” sergisinde de 2 eseri bulunuyor.

K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğan sanatçı, M. Ü. İşletme Fakültesini bitirip (2002-2006) YTÜ (İKGM) ve (2007-2011) İTÜ (İTÜSEM) Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etti. Banka emekli müdürlerindendir. Paris’te 3 kişisel, 11 karma (5’i Art Shopping, Paris Carrousel du Louvre ve Côte d’Azur – Cannes) Fransa, Yunanistan, Hollanda, Bulgaristan, Almanya, İtalya olmak üzere yurtdışında toplam  28, yurt içinde de 200 den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır. Fovizm etkisi görülen ekspresyonist tarzdaki yapıtlarından bazıları  ABD’de Sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER, RHMD ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arası 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır). İBB’ den Senin İstanbul’un Resim yarışması 3. lüğü olup, yayımlanmış 2 şiir kitabı vardır.
Haber: Deniz Tokgöz

Leave a Comment