K. Muzaffer Gençer Eserleri UNESCO Paris’te
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Eserleri UNESCO Paris’te

İstanbul Nişantaşı’lı Şair – Ressam K .Muzaffer Gençer‘in iki soyut ekspresyonist eseri UNESCO ve ATN tarafından Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Paris‘te düzenlenen Uluslararası Sanat Etkinliğinde sergilendi.

12 Mart 2024 tarihinde UNESCO  (  Unesco  Community  Association  – UCA – Başkanı Marietta Bantche, Association  İnternationale de Diplomatie  Culturelle  Başkanı  Julia Benetti )   ve ATN  (Dernek Başkanı Azerbaycan’lı  Ünlü Ressam Asmar Narimanbekova) birlikteliği ile organize edilen “La Beauté De L’Ame D’Une Femme” Sergisine çeşitli ülke sanatçıları katılmıştır.

Sanatçı K. Muzaffer Gençer : “Bütün Kadınların her günü kutlu ve mutlu olsun.” dedi…

K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültes [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim
Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Dijital resim de yapmakta ve fotoğraf çekmektedir.

Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.   Evli 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde  (3 yapıtı mevcuttur)  6, Paris Corrado Bortone Galeri’de 4, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 , Paris UNESCO (UCA) 4 ve Paris Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021, Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022, Ekim 2023 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.

Yunanistan  (Komotini, Selanik, Midilli, Atina, Piraeus)’de 9,  Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya – Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 6, ABD – New York’da 1 karma  ve toplamda  300’den fazla sergi ve fuarlara  katılmıştır.

(Pandemi döneminde 25’i on-line olmak üzere) Tüyap-Artist 19-20-21-24 , İstanbul Art Show 1-2 ve İstanbul Art Contact 3 de yer almıştır.

.  Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment