K. Muzaffer Gençer Eserleri, SAKÜDER ve Paris Anadolu Kültür Merkezi
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Eserleri, SAKÜDER ve Paris Anadolu Kültür Merkezi

 

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer’in iki soyut ekspresyonist eseri de Uluslararası Sanat  ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği SAKÜDER ile Paris Anadolu Kültür Merkezi Sanat Galerisi‘nde organize edilen  “Anadolu’dan Esintiler Paris Resim Sergisi“nde yerini aldı.

15 Haziran 2023 tarihinde SAKÜDER  Başkanı Ali Eser tarafından  6.kez düzenlenen sergi, OCDE nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Büyükelçi Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye Cumhuriyeti Paris Konsolosu Taner Buzol, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Demir Fıtrat Onger ve  Başkan Ali Eser‘in konuşmaları ile açıldı.

15 Temmuz 2023 tarihine kadar sürecek olan “Anadolu’dan Esintiler Paris Sergisi“ne katılan sanatçılar: Ayla Seyman, Ayşe Tekin, Döndü Işıl Doğan, Feride Kasapoğlu, Berfu Bozkurt, Güneş Abbas, K. Muzaffer Gençer, Malike Kırca Bayşu,  Mustafa Pişkin, Nimet Atay, Özden Turay, Reha Berk, Sevinç Özdoğan, Sevinç Seles, Sibel Nur Ener, Yasemin Güler, Zuhal Serap Kılınç
K. Muzaffer Gençer; “Üyesi olduğum Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde yapıtlarımın 6.kez sergilenmesi beni çok mutlu etti. Bu özel sanat etkinliğini  gerçekleştirdikleri için SAKÜDER Başkanı Sayın Ali Eser’e, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fıtrat Onger’e  ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum… ” dedi.

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisi’nde (3 yapıtı mevcuttur) 6, Paris Corrado Bortone Galeri’de 2, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3, Paris UNESCO (UCA) 2 ve Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.

Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli, Atina, Piraeus)’de 9, Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya – Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 5 ,ABD – New York’da 1 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere) Tüyap – Artist 19 – 20 – 21 – 24, İstanbul Art Show 1 – 2 ve İstanbul Art Contact 3’de yer almıştır.

Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir.(2011 – 2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür. Seviye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment