K. Muzaffer Gençer Eserleri Paris’te “Sanatta Güzellik” için
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Eserleri Paris’te “Sanatta Güzellik” için

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer‘in iki soyut ekspresyonist eseri Paris’ te “La Beaute Dans L’ArtSanatta Güzellik Sergisinde.

Paris’te (ATN) Derneği tarafından 20 Eylül 2023 tarihinde düzenlenen Uluslararası Karma Sergide Azerbeycan, İtalya ve Türkiye‘den katılan sanatçıların çeşitli temalardaki resim, grafik ve fotoğrafları yer aldı.

(ATN) Derneği   Kurucusu ve Başkanı Ressam Asmar Narimanbekova‘nın organize ettiği etkinlik Paris Saint Germain’de Art Galerie Corrado Bortone‘de gerçekleşti.

Organizasyon, Galerie Bortone‘ de 22 Eylül 2023  tarihinde sona erdi.
K. Muzaffer Gençer: ” Sanatın güzelliklerine doyum olmaz. ” dedi.

K. Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM]  Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Dijital resim de yapmakta ve fotoğraf çekmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde  (3 yapıtı mevcuttur)  6, Paris Corrado Bortone Galeri’de 3, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 , Paris UNESCO (UCA) 2 ve Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan  (Komotini, Selanik, Midilli, Atina, Piraeus)’de 9,  Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan  -Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 6 ,ABD – New York’da 1 karma  ve toplamda  300’den fazla sergi ve fuarlara  katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere) Tüyap-Artist 19 – 20 – 21 – 24, İstanbul Art Show 1 – 2 ve İstanbul Art Contact 3 de yer almıştır.

Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment