K. Muzaffer Gençer Eserleri, Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde SAKÜDER ile
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Eserleri, Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde SAKÜDER ile

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer‘in iki soyut ekspresyonist eseri  “Paris Anadolu Kültür MerkeziCentre Culturel AnatolieSanat Galerisinde, Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği  SAKÜDER ‘in organize ettiği  “Anadolu’dan Esintiler Paris Resim Sergisi“nde yerini aldı.

6 Haziran 2024 tarihinde 7. kez düzenlenen serginin açılışı Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Demir Fıtrat Onger, UNESCO Nezdindeki T.C. Daimi Temsilcisi Büyükelçi  Prof. Dr. Gülnur Aybet, Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe ve SAKÜDER Başkanı Ali Eser’in  konuşmaları ile başlamıştır. Sergi 7 Temmuz 2024 tarihine kadar sanatseverlere açıktır.

K. Muzaffer Gençer, “Üyesi olduğum Paris Anadolu Kültür Merkezi‘nde, yine üyesi olduğum SAKÜDER  ile yapıtlarımın 7. kez sergilenmesi beni çok mutlu etti. Bu özel sanat etkinliğini düzenledikleri için SAKÜDER Başkanı Sayın Ali Eser‘e, Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fıtrat Onger‘e ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum…” dedi.

K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.

Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Dijital resim de yapmakta ve fotoğraf çekmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD;de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır. Evli 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 7. Paris Corrado Bortone Galeri’de 4, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 , Paris
UNESCO (UCA) 5 ve Paris Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022, Ekim 2023, Nisan 2024 ve Art Shopping Cote d;azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.

Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli, Atina, Piraeus)de 9, Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 6 ,ABD – New  York’da 1 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere)

Tüyap-Artist 19 – 20 – 21  -24 , İstanbul Art Show 1 – 2 ve İstanbul Art Contact 3 de yer almıştır.

Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011 – 2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.)

İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

“SEVİ’ye ÖVGÜ” ve  “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

***

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment