K. Muzaffer Gençer Eserleri Louvre Müzesi Paris Art Shopping’te
Deniz Tokgöz

K. Muzaffer Gençer Eserleri Louvre Müzesi Paris Art Shopping’te

İstanbullu Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer‘in  fovizim etkili soyut ekspresyonist iki eseri Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping‘te 11.kez  yer aldı.
UNESCO‘ nun “Uluslararası Kültürel Diplomasi Derneği“nin standında çeşitli ülkelerden sanatçıların ve Ünlü Ressam Asmar Narimanbekova‘nın eserleriyle birlikte sergilendi.
Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Art Shopping 20 – 22 .Ekim.2023  tarihlerinde dünyanın her yanından gelen ressam, heykeltıraş, fotoğrafçı ve dijital sanatçıların eserlerinin gösterimi ile gerçekleşti.

K. Muzaffer Gençer: ” Bir Türk Kadını olarak UNECO’nun standında olmak ve Art Shopping ‘e 11. kez katılmak çok güzel. Sanatı çok seviyorum.” dedi.

K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. işantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir.

Dijital resim de yapmakta ve fotoğraf çekmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD;de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.
Evli 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 6, Paris Corrado Bortone Galeri’de 3, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 , Paris UNESCO (UCA) 2 ve Paris Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022, Ekim 2023 ve Art Shopping Cote d;azur Cannes  Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.

Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli, Atina, Piraeus)’de 9, Hollanda –  Amsterdam;da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 6 ,ABD – New York’da 1 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır.(Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere)

Tüyap-Artist 19 – 20 – 21 – 24 , İstanbul Art Show 1 – 2 ve İstanbul Art Contact 3 de yer almıştır.

Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir.

(2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Seninİstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür. Sevi;ye Övgü ve ;aşkımla kıvançlıyım; adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır

.

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment