K. MUZAFFER GENÇER ESERLERİ BU KEZ İTALYA’DA
Deniz Tokgöz

K. MUZAFFER GENÇER ESERLERİ BU KEZ İTALYA’DA

K.MUZAFFER GENÇER’İN YAPITLARI ARTE PADOVA – İTALYA’DA

K.Muzaffer Gençer, üç ekspresyonist eseriyle PassepARTout Unconventional Gallery Milano Standından çok sayıda İtalyan ve Azerbaycanlı sanatçının yanında tek Türk sanatçı olarak ARTE PADOVA 2018  Sergisine katıldı. Standın küratörlüğünü, galerinin Sanatsal Direktörü Elena Ferrari ile Azerbaycanlı ünlü ressam Asmar Narimanbekova birlikte gerçekleştirdi.

Arte Padova , İtalya‘nın Padova şehrinde 16-19 Kasım 2018 tarihleri arasında 29. su düzenlenen 28.000 metrekarelik bir alanda, 15.000 den fazla eserin sergilendiği Uluslararası Modern ve Çağdaş Sanat Fuarıdır. K.Muzaffer Gençer, “19 Ekim 2018  Paris Art Shopping Carrousel du Louvre  Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi’nden sonra 16 Kasım 2018 tarihinde İtalya Arte Padova ‘da eserlerimin sergilenmesi beni çok duygulandırdı, mutluyum” dedi.

K.MUZAFFER GENÇER,

 İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmştır. Banka emekli müdürlerindendir. Paris, La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde (2 yapıtı mevcuttur), 3 karma sergisi olmuştur. Paris Art Shopping’ in Paris Carrousel du Louvre (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7, Amsterdam’da 1, Plovdiv’de 1, Berlin‘de 2, İtalya’da 1 karma ve yurtiçi, yurtdışında toplam 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap – Artist 19-20-21 ve 24’de yer almıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır). İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

Haber: Deniz Tokgöz

Leave a Comment