K .Muzaffer  Gençer  Eseri UNESCO  “Dünyanın Sanatı” Paris’te
Deniz Tokgöz

K .Muzaffer Gençer Eseri UNESCO “Dünyanın Sanatı” Paris’te

İstanbul/ Nişantaşılı  Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer‘in soyut ekspresyonist eseri  “L’ Art du Monde” Dünyanın Sanatı Unesco Paris Sergisi”nde, “Le Premier Prix” Premier Ödülü aldı.
29 Nisan 2024 tarihinde UNESCO (Unesco Community Association UCA Başkanı Marietta Bantchev İnternationale Association For Cultural Diplomacy  Başkanı Julia Benetti, İnternationale Action Art  Başkanı  Ionannis Maronitis) ve ATN  (Association de Togrul Narimanbekov  Başkanı  Azerbaycan’lı Ünlü Ressam Asmar Narimanbekova) birlikteliği ile düzenlenen  Uluslararası Etkinlik, açılış kokteyli ile başladı.  Çeşitli ülke sanatçılarının eserleriyle Dünya Sanat Günü  kutlandı.
K. Muzaffer Gençer:Dünya Sanat Günü nedeniyle organize edilen Dünyanın Sanatı Uluslararası Sergisi’nde  yapıtımın  yer alması ve Premier Ödülü almak çok güzel ve inanılmaz mutluluk verici. Sevinçliyim….” dedi.

K. MUZAFFER GENÇER KİMDİR?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi İKGM], 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki  yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir
.
Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Dijital resim de yapmakta ve fotoğraf çekmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.
Evli 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir.
Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 6, Paris Corrado Bortone Galeri’de 4, La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3, Paris UNESCO (UCA) 5 ve Paris Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.
Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022, Ekim 2023, Nisan 2024 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.
Yunanistan (Komotini, Selanik ,Midilli, Atina, Piraeus’de 9, Hollanda – Amsterdam’da 1, Bulgaristan – Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)da 6 ,ABD – New York’da 1 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır. Pandemi döneminde 25’i on – line olmak üzere)
 Tüyap-Artist 19 – 20  -21 – 24 , İstanbul Art Show 1 – 2 ve İstanbul Art Contact 3 de yer almıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011 – 2016 tarihleri arasında 6 yıl
Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.
“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.
Haber: Deniz Tokgöz
Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment