İSTANBUL SANAT MAGAZİN 7 YAŞINDA
Deniz Tokgöz

İSTANBUL SANAT MAGAZİN 7 YAŞINDA

İstanbul Sanat Magazin 7. yılını düzenlenen sergi ve ödül töreni ile kutladı.

26 Ağustos 2012‘de kurulumu gerçekleşen İstanbul Sanat Magazin, sanatçıya destek olma amacıyla kurulduğu günden bu yana sanat ve edebiyatın çeşitli kolları içinde yer alan değerli sanatçıların ve işlerin yanında menfaat gözetmeksizin yer almaya devam ediyor.

Günlük sanat etkinliklerini yayınlayarak sanatçıları, sanat çevrelerini ve sanata değer verenleri bilgilendiriyor. Kendinden sonra kurulan sitelere önderlik etmeye devam ediyor. Ayrıca seçkin yazar kadrosunun, sanatsal ve sosyal konulardaki yazıları ilgiyle izleniyor. İstanbul Sanat Magazin, sanatın çeşitli dallarında düzenlenen etkinlikleri, gerçek haber ve yayınladığı fotoğraflarla, ilgili çevrelere ulaştırmada yüklendiği görevi özenle “Sanatın İçinde, Sanatçının Yanında” sloganıyla sürdürüyor.

2017 yılında birincisi yapılan İstanbul Sanat Magazin “Başarıya Alkış & Emeğe Saygı” Onur Ödülleri Töreni ve Karma Resim Sergisi’nin ikincisi 16 Nisan 2019 Salı günü; Anadolu Yakası Lions Federasyonu Kültür ve Sanat Komitesi desteğiyle eğitime katkı amacıyla İstanbul, Kadıköy Feneryolu Kilercibaşı Köşkü‘nde gerçekleşti.

İstanbul Sanat Magazin, 2017’de başlattığı ödül törenini geleneksel olarak sürdürürken , ödül töreniyle eş zamanlı 2019 İstanbul Sanat Magazin 2. Karma Resim sergisi ile de sanatseverleri buluşturuyor. 31 sanatçının özgün eserlerinden oluşan sergide, İstanbul Sanat Magazin Sanatçı yazarları’nın da eserleri  yer alıyor.

Sergide, 31 sanatçıdan 40’dan fazla eser yer alıyor. Düzenlenen kokteyl sonrası tarihî Kilercibaşı Köşkü’nün 1. katındaki salonda İstanbul Sanat Magazin “Başarıya Alkış & Emeğe Saygı” Onur Ödülleri Töreni gerçekleşti.

Başarıya Alkış Ödülleri; YENİ ANA DERGİSİ  İmtiyaz sahibi Şaheste Günday, BERFİN BAHAR DERGİSİ  İmtiyaz Sahibi  İsmet Arslan, 110.Yılını kutlayan Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği Başkanı Nazan Akpınar, Küratör Mehmet Lütfi Şen, Tiyatro SanatçısıEsra Ülger, Ses Sanatçısı Ece Mumay, Tiyatro Sanatçısı-Karikatürist-Grafik Sanatçısı Alinur Uğurpakkan, Karikatür-Resim-Grafik Sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu ve Mustafa Ayaz Müzesi – Ressam Prof. Dr. Mustafa Ayaz’ a verilirken; Emeğe Saygı Ödülleri de Türk Sinemasının Beyefendi Oyuncusu Ediz Hun, Türk Sinemasının Aşk Filmlerinin başarılı Jönü Engin Çağlar, Türk Sinemasının pos bıyıklı dedesi Müteveffa Sinema Oyuncusu Hulusi Kentmen, Türk Sinemasının başarılı Yönetmenlerinden Yılmaz Atadeniz, Barış Elçimiz Müteveffa Ses Sanatçısı Barış Manço, Türk Resim Sanatının en önde gelen ismi Ressam Bedri Baykam, RessamAyla Akyol, Ressam Nur Ulubil, Senfonik Kaligrafi Ustası Etem Çalışkan, RessamProf. Dr. İsmail Avcı, Heykeltraş Prof. Dr. Meriç Hızal, KarikatüristAkdağ Saydut, Efece Haber İmtiyaz Sahibi M.Yahya Efe, TV sunucusu, Spiker Gülgün Feyman ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı-Bestekar Vedat Çetinkaya‘ya verildi.

Sergi katılımcısı sanatçıların da birer teşekkür plaketi ile ödüllendirildiği program, pasta kesilmesi ve Udî Ahmet Gülcüoğlu‘nun mini konseri ile sona erdi.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment