İSTANBUL BENİM RÜYAM
Deniz Tokgöz

İSTANBUL BENİM RÜYAM

Sanat dünyasının sevilen isimlerinden Nur Ulubil, 22. kişisel sergisi “İstanbul Benim Rüyam” ile Akatlar Kültür Merkezi‘nde. Düzenlenen kokteylle açılan sergide, sanatçının Eski İstanbul temalı 46 eseri yer alıyor. Esas mesleği diş hekimliği olan sanatçının heykel çalışmaları da mevcut. Nur Ulubil; son dönem çalışmalarından oluşan “İstanbul Benim Rüyam” adlı sergisi ile ilgili şunları söyledi:

“İstanbul’un bir film platosunu andıran tarihi dokuları her geçen gün büyük bir hızla yok oluyor. Bu eşsiz güzellik bir daha geriye dönemeyecek şekilde tarihin karanlıklarına gömülüyor ve kent beton yığını haline dönüşüyor. Bu durum her İstanbullu gibi benim de yüreğime dokunuyor. Bundan dolayı bu görüntüleri ölümsüzleştirmeyi bir insanlık, bir ressamlık görevi olarak görüyorum. Bu nedenle de resimlerimin teması eski İstanbul.” 

Çeşitli kurum ve kuruluşların koleksiyonlarında çok sayıda eseri bulunan Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam” adlı kişisel sergisi, 20 Nisan 2019 tarihine kadar Akatlar Kültür Merkezi‘nde sanatseverlerin ziyaretine açık.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment