GÜLAY ÇETİN İLK KİŞİSEL SERGİSİ İLE AAC’DE
Deniz Tokgöz

GÜLAY ÇETİN İLK KİŞİSEL SERGİSİ İLE AAC’DE

Sanat dünyasının sevilen ismi Ayla Akyol‘un yönetimindeki Akyol Art Center, Gülay Çetin‘in ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının “My World / Benim Dünyam” adını verdiği sergide, 20 adet eseri yer alıyor. İlk kişisel sergisi olan bu sergide sanatçının oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

Lisede kadın giysi modelistliği okuyan genç sanatçı, üniversite eğitimine moda tasarım ile devam ederken yarıda bırakarak tiyatro oyunculuğuna yöneldi. Ayla Algan Oyunculuk Okulu’na devam eden sanatçı, hobi olarak yağlıboya tablolar yapmaya başladı. Resim konusundaki yeteneği kısa sürede farkedildi. İlk kez katıldığı bir karma sergide gördüğü ilgi, kişisel sergi açma fikrini de beraberinde getirdi. Oyunculuğu da ihmal etmeyen sanatçı, EKS Mutfak Akademisi Profesyonel Pasta ve Ekmek Bölümünü bitirdi. İstanbul’da anlaştığı bazı seçkin mekânlarda da insanların damak zevkine hitab etmektedir.

Oldukça kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleşen bir kokteylle açılan sergi, 15 Şubat 2018 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık.

AAC – Akyol Art Center

Şakayık Sok. Desen Ap. 17/1 Teşvikiye – İstanbul

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment