CLASSIC MERCEDES İSTANBUL – HAREM BULUŞMASI
AOF Deniz Tokgöz İKOD KASK KOK Magazin

CLASSIC MERCEDES İSTANBUL – HAREM BULUŞMASI

Sosyal medyadaki en büyük Mercedes grubu Classic Mercedes‘in, Üsküdar Belediyesi‘nin destek verdiği Harem Buluşması  08/10/2022 Cumartesi günü gerçekleşti. Öğle saatlerinden itibaren, Üsküdar Belediyesi tarafından tahsis edilen Harem’deki alana gelen 1960’lar, 70,ler ve 80’li yılların gözdesi renk renk Mercedes‘ler bir araya geldi. Etkinlikte, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen de direksiyon başına geçerek klasik Mercedes’lerden biri ile alanda tur attı. Vatandaşlar çocukları ile birlikte klasik otomobillere yoğun ilgi gösterdi.100’den fazla klasik Mercedes‘in katılımı ile gerçekleşen buluşmada, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen‘e Classic Mercedes Grubu Başkanı Fuat Süslü tarafından bir plaket verildi ve bir de Mercedes diecast model otomobil hediye edildi.

Türkmen : “Harem’de bir tarihi yaşatıyoruz”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar Harem’de çok özel bir günü yaşıyoruz. Zannediyorum bu güne kadar Üsküdar ilçemizde böyle bir böyle bir organizasyon olmadı. Klasik otomobiller, klasik Mercedes’ler hepimizin hülyasını, hayalini süsleyen Mercedes’ler. Tabii bunların her biri ayrı bir değer, ayrı bir tarih, ayrı bir hatıra. Burada 107 var 108 kasa var, 114, 115, 123, 124 kasalar var meşhur Mercedes’ler. Adeta bu bir yaza veda buluşması. Sağ olsun Classic Mercedes  Kulübü ile birlikte Üsküdar Belediyemiz burada Harem’de bir etkinlik yapalım istedik. Burada Türkiye’nin dört bir köşesinden dostlarımız var, Bursa’dan, Hatay’dan gelenler var. Dolayısıyla İstanbul Harem’de bir tarihi yaşatıyoruz” dedi. Klasik otomobil tutkunu Kıvanç Altınbay ise, “Öncelikle belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kulüp olarak İstanbul’da böyle bir isteğimiz vardı, farklı illerde yaptık. Sağ olsun belediye başkanımız da kırmadı bizi, bize böyle bir yer açtı, araçlarımız ile toplandık. Her şey için halkımıza açık burası” diye konuştu.

DJ performansı ve konserin de düzenlediği etkinlikte, meydanda toplanan klasik otomobiller konvoy halinde Üsküdar’ın cadde ve sokaklarında tur attı.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment