ÇİĞDEM AKIN MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL’DA
Deniz Tokgöz Genel Moda/Fashion

ÇİĞDEM AKIN MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL’DA

Çiğdem Akın, kariyerinin 13. koleksiyonuyla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da.

Sesimde ‘davet’ var bugün İyonya’dan, İskoçya’dan ve büyülü tütsülerin ardındaki Mezopotamya’dan tüm kadınlara…

Zamansız tasarımların yaratıcısı Çiğdem Akın, ara vermeden gerçekleştirdiği moda showlarının bir yenisiyle daha takipçileriyle buluştu. Her koleksiyonda anlattığı güçlü hikayeler ile zirvedeki yerini sağlamlaştıran tasarımcı, Sonbahar/Kış 2018 sezonunda dünyanın her yerinden kadınlara sesleniyor.

Üzerinde yaşadığımız dünyaya bugüne dek yeterince iyi davranmadığımız önermesinden yola çıkan Çiğdem Akın, değişimi başlatma gücünün kadınların elinde olduğunu savunuyor. ‘DAVET‘ adını verdiği yeni koleksiyonunda tasarımcı milliyet, aidiyet, kültür, yönelim, yaş ve dil farkı gözetmeksizin tüm kadınları bir olmaya çağırıyor.

Brokar, ipek, kadife ve kaşmir gibi geniş bir kumaş ve renk yelpazesiyle çalışan tasarımcı koleksiyonunda kendine özgü desenlere yer veriyor. Farklı kültürlere ait kalıp, renk ve biçimlerin yan yana kullanıldığı koleksiyonda desenli vücut çorapları tasarımcı için bir yenilik olarak ön plana çıkıyor. İskoçya’ya ithaf edilen modern ekose yorumları, Afrika’yı temsil eden siyah-beyaz desenli elbiseler ve bu desenlere eşlik eden çorap ve ayakkabılar ‘DAVET‘ koleksiyonunu güçlendiriyor.

Ferhan Aral’ın koreografisi ve Onur Hazar’ın stil danışmanlığı ile görücüye çıkan koleksiyonun sunumunda makyaj tasarımlarını Erkan Uluç önderliğindeki Nars makyaj ekibi ve saç tasarımlarını ise Harun Güllüel önderliğindeki Mehmet Tatlı kuaför ekibi gerçekleştirdi. Koleksiyon sunumunda ise tasarımcının ilham perisi Günay Musayeva’nın yanı sıra ünlü model Gizem Barlak, Sinem Sülün, Sena Albayrak, Itır Esen, Sevcan Demirkaya, Cansu Vatansever ve Berna Batur gibi isimlerden oluşan 25 kişilik bir model kadrosu görev yapıyor.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile uzun yıllardır işbirliği içinde olan Çiğdem Akın‘ın yeni koleksiyonu 55 loktan oluşmaktadır.  ‘DAVET‘ koleksiyonunun ayakkabıları Pello tarafından hazırlanırken, Tophills, Medya Nuve ve Marka Yatırım Holding tarafından desteklenen tasarımcının PR faaliyetlerini ise Bee’PR Brandling yürütmektedir.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment