Burcu Erkal Salman “Ben’ce” dedi
Haberler

Burcu Erkal Salman “Ben’ce” dedi

Galeri sahibinden özel sergi…

Haber: Necati MUMAY

Nişantaşı’nda faaliyet gösteren Galeri Bohem bu kez galerinin kurucusu resim sanatçısı Burcu Erkal Salman’ın çeşitliliği ile gözleri dolduran çarpıcı eserlerin yer aldığı “Ben’ce” isimli özel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Serginin açılış kokteyli çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseverin de aralarında bulunduğu kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Serginin sunumunda görüşlerini aktaran Burcu Erkal Salman, sanat ve kadın konularına vurgu yaparak şöyle konuştu:

KADIN VE SANAT…

“Son yıllarda ‘Kadına Şiddet’ gibi yaralarımız içimi acıttığı için benim de tuvallerime yansıdı. Şimdilerde mitolojik figürlerden seramiğe, tuvallerden dijital sanata giden BEN’CE bir yoldayım. Galericilik hayatımı da, ressam kimliğimle renklendirmeye ve hayallerimin peşinden sanatta var olmaya devam edeceğim. Çalışmalarımda her zaman özgün olurken, hep daha iyiye gitme çabam sanat hayatımın sonuna dek sürecek”

İzleyicilerle birebir sohbet ederek resimleri konusunda bilgiler veren Burcu Erkal Salman, serginin 7 Şubat akşamına kadar galerinin ziyaret edilebileceğini bildirdi. Adres: Galeri Bohem, Valikonağı Caddesi No: 99/3 Nişantaşı-İstanbul

Fotoğraflar: -Galeri Bohem, bu kez mekân sahibi Burcu Erkan Salman’ın birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı Ben’ce isimli sergiye ev sahipliği yapıyor… (Fotoğraflar: Ayten Merki ÖZGÖKÇEN-Nihal GÜRES)

Leave a Comment