BODRUM’DA “ACI OT FESTİVALİ” BAŞLADI
Deniz Tokgöz Turizm

BODRUM’DA “ACI OT FESTİVALİ” BAŞLADI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde “Acı Ot Festivali” başladı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen festival, renkli görüntülere sahne oldu. Bodrum ve çevresine ait yöresel yiyecek ve çeşitli ürünlerin sergilenerek satışa sunulduğu festivalde kurulan yüzlerce stand, binlerce katılımcı tarafından ziyaret edildi. 2 gün sürecek festival için Ortakent Köy İçi mevkiinde trafiğe kapatılan Cumhuriyet Caddesi üzerinde, 300’den fazla stand kuruldu.

Ortakent – Yahşi Yalısını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından düzenlenen, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların desteklediği “Acı Ot Festivali“, 2 gün sürecek.

Yörede yetişen acı ot, tilkişen, ebegümeci, turp otu, şevket – i bostan, kenger gibi otlar; yöresel yemekler ve tatlılar sergilendi. Yiyeceklerin dışında el emeği göz nuru ürünlerin de yer aldığı festivale, çevre ilçe ve illerden de çok sayıda vatandaş geldi. Festival kapsamında ayrıca çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerin de düzenleneceği belirtildi.

Standlarda; lokum pilavı, keşkek, bohça katmeri, dürme makarna, bütün karışık ot ve mantar kavurmaları, sarma, kenker dolması, bal, zeytinyağı ve zeytin çeşitleri gibi bir çok yöresel ürün bulunuyor. Festival, 10 Mart 2019 Pazar akşamı sona erecek.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

Leave a Comment