“BİR DAMLA SAFRANBOLU” CKM’DE
Deniz Tokgöz

“BİR DAMLA SAFRANBOLU” CKM’DE

Suluboya sanatçısı Mehmet Hamdi Hidayetoğlu‘nun 2. kişisel sergisi “Bir Damla Safranbolu“, 51 suluboya eserle Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

1957 Safranbolu doğumlu olan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümü mezunu. Üniversite yıllarında Sabri Berkel ve Nurullah Berk hocaların derslerine katıldı. 2010 yılında emekli olana kadar İstanbul ve yurt dışında iç mimar olarak görev yaptı.

Resime ortaokul yıllarından itibaren ilgi duyan Mehmet Hamdi Hidayetoğlu, lise yıllarında resim öğretmeni, ressam Gültekin Yıldız’ın teşvik ve yönlendirmeleriyle resme olan ilgisini arttırdı. 1987’den itibaren fotoğrafla da ilgilendi. 1994’e kadar Fotogen’de fotoğraf çalışmalarına devam etti. Fotoğraf dalında karma sergilere katıldı ve yurtiçi yarışmalarda 9 adet ödül aldı.

2010 yılından itibaren resim çalışmalarına ağırlık veren sanatçı, halen Çanakkale’deki atölyesinde suluboya resim çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarında; doğa, günlük yaşam, tarihi doku ve insan temaları ön planda yer almaktadır.

Bir çok karma sergiye de katılmış olan sanatçının “Bir Damla Safranbolu” sergisi, 6 Nisan 2018 tarihine kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi 4. Kat Fuaye Salonunda sanatseverlerin ziyaretine açık.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

 

Leave a Comment