AYSU KOÇAK ATÖLYESİ SERGİSİ MAVİST’TE
Deniz Tokgöz

AYSU KOÇAK ATÖLYESİ SERGİSİ MAVİST’TE

Kadıköy’ün seçkin sanat galerilerinden Galeria Mavist, Aysu Koçak Atölyesi sanatçılarını ağırlıyor. Sergide, atölye çalışmalarında resimler üreten 9 sanatçının çeşitli disiplinlerde meydana getirilmiş 46 eseri yer alıyor.

“Sosyal yaşamın ana damarlarından olan sanat ve o yaşamın itici gücü olan kadın…Bu iki nesnel gerçeklik(sanat ve kadın) buluşunca daha yaşanası bir dünya ve toplumla karşılaşıyoruz.

Bu karma sergide yer alan her bir kadın, her bir resim beraberinde dünü, bugünü ve yarınlarını taşımaktadır. Disiplinli bir atölye çalışması neticesinde ortaya çıkan bu işlerde, diğer atölyelere nazaran sağlam bir desen eğitimi ve aynı zamanda özgün dünyalarının yok olmadığı bir çalışma ortamı hissediliyor. Nü desen çalışmasından bir yağlıboya natürmort çalışmasına…Çocukluğun yaşandığı o eski evden, belki çocuğunun, belki de kendisinin rüyası olan jimnastikçi kıza…Beyaz bir günde sanki kışın bizlerde bıraktığı anları yaşatmak istercesine kar peyzajında çömelmiş dalgın ve düşünceli bir kadın. Gerçek ve gerçekten öteye giden rüyalar.

Bu atölyede nitelikli ve güzel şeyler oluyor. Çünkü, atölyenin başında kendisini resme adamış, Türk Resim Sanatında ayrı ve çok önemli yeri olan Ressam Aysu Koçak var. Belli ki kendisinin disiplinli ve yarına kalacak işler üretme kararlılığı öğrencilerine de geçmiş.

Bir kadının bin resimde yeniden doğması dileğiyle.”

Sergi, 27 Nisan 2018 tarihine kadar Uzun Hafız Sokak No: 73/A Yeldeğirmeni – Kadıköy adresinde, Galeria Mavist‘te sanatseverlerin ziyaretine açık.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

Leave a Comment