Antalya’da Cumhuriyet Sergisi
Haberler

Antalya’da Cumhuriyet Sergisi

antalya-1 antalya-2  Haber: Necati MUMAY

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93.yılında Antalya’da düzenlenen resim sergisi oldukça ilgi topladı. Resim ve Ebru sanatçısı Zübeyde Yavuz Küratörlüğünde gerçekleştirilen serginin açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy yaptı…

Sergi ile ilgili olarak konuşan Küratör Zübeyde Yavuz, “Gelenekselleşme, uluslararası olma yolunda ilerleyen Cumhuriyet Sergilerimizin çıkış noktası; Cumhuriyet kutlamalarına plastik sanatlar olarak 93 yıldır olduğu gibi Cumhuriyet Bayramımızı daha nice 93 yıllarda aynı coşkuyla kutlanabilmesine katkı sağlayabilmektir diyerek özetle şunları kaydetti:

 

 

antalya-3   antalya-4

“Atamızın ‘Türk milletinin tarihî bir vasfı da, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, fıtrî zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini ve millî birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek millî ülkümüzdür. Türk milletine çok yakışan bu ülkü, onu, bütün beşeriyette, hakikî huzurun temini yolunda, kendine düşen medenî vazifeyi yapmakta muvaffak kılacaktır’ söyleminde olduğu gibi hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Bu değerli serginin oluşmasına katkı sağlayan, çok değerli hocalarıma ve çok değerli sanatçılarımıza çok teşekkür ederim. Umuyorum ki gelecek senelerde de beraber olma imkanı buluruz. Ayrıca, bana her konuda büyük bir sabırla yardımcı olan sayın koordinatör Mehmet Turan, Merve Boz, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi Müdürü Erdal Çelik ve personeline, Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederim”

Serginin açılışına katılan sanatseverler ağırlanırken, ayrıca sanatçılardan eserleri hakkında bilgi edindiler.

Fotoğraflar: -Antalya’da açılan Cumhuriyet Sergisi sanatseverlerin ilgisini topladı…

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment