ANAFOD 5. YILINI SERGİ İLE KUTLUYOR
Deniz Tokgöz

ANAFOD 5. YILINI SERGİ İLE KUTLUYOR

İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği, kuruluşunun 5. yılını Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi‘nde düzenlenen “İçsel & Düşsel Öyküler” adı verilen sergi ile kutluyor. Sergide, dernek üyesi 66 fotoğraf sanatçısından 120’ye yakın eser yer alıyor.

ANAFOD Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada;

“Bireysel ifadeciliğin izlerini taşıyan resimsi fotoğraf akımı, gerçekliğin peşinde değil de güzelliğin, estetiğin peşinde koşmayı öngörmektedir. Siyah beyaz veya seçilmiş alanda ancak algılanır renkleriyle, keskinliği, ayrıntısı yok edilmiş geniş lekeleri ile fotoğrafa farklı bir bakış açısı getiren “resimsi fotoğraf”, fotoğrafa doğrudan gerçekliğin dışında yeni bir kavram kazandırmaya çalışmıştır.

Anafod olarak 5. Kuruluş yılımızı da kutladığımız 2017-2018 sezonu fotoğraf sergimizle, güzele ve güzelliğe dair farklı bir bakış açısı yakalamaya, üyelerimizin düşünce ve düş dünyasını resimsi fotoğraflarla aktarmaya çalıştık.

İçsel & Düşsel Öyküler” fotoğraf sergimizle fotoğraf sanatına gönül vermiş fotoğraf tutkunlarının karşısına çıkmanın heyecanı içindeyiz.

Sergimizin küratörlüğünü üstlenen Onursal Üyemiz Sayın Prof. Mehmet Bayhan ’a ve emeği geçen tüm dostlarımıza, üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Sevgiyle, dostlukla ve sanatla nicelerine…”

sözlerine yer verildi.

Sergi, Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi A Salonu’nda 27 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek.

Haber ve fotoğraflar: Deniz Tokgöz

 

 

 

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

Leave a Comment